Tvorivá dielňa v knižnici

V stredu 29.3.2023 popoludní sa 4 naše klientky v sprievode personálu zapojili do zaujímavej aktivity. V priestoroch Knižnice G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši sa   uskutočnila „Veľkonočná tvorivá dielňa pre malých i veľkých“ s heslom Nevyhadzuj – recykluj - tvor. Liptovská knižnica pripravila s podporou Fondu na podporu umenia cyklus tvorivých dielní, na treťom stretnutí sme sa zúčastnili aj my.

Lektorka pani Anna Ilanovská vysvetlila postup výzdoby polystyrénového vajíčka látkovou technikou.  Prítomní si túto techniku rýchlo osvojili a o hodinu sa už tešili z vlastných výtvorov. Niektoré dámy sa rozhodli pre inú aktivitu – pomocou gombičiek vytvárali papierové obrázky s veľkonočnou tematikou. Pri tvorení sme sa navzájom spoznali s ďalšími účastníčkami stretnutia. Pracovníčka knižnice pani Naďa Kubányová na záver ponúkla všetkých čajom a keksíkmi a urobila na pamiatku spoločnú fotografiu. Obom organizátorkám patrí naše veľké poďakovanie, veľmi sme si to užili.

Cestou z knižnice sme sa prešli po pešej zóne a keďže počasie nám prialo, zlákalo nás zastaviť sa v cukrárni. Náš nápad klientky s radosťou uvítali. Objednali si podľa svojho gusta. V rozhovore opäť vyjadrili spokojnosť, že sa tejto aktivity zúčastnili. Spomienkou na ňu im budú vlastné výtvory, ktoré si zobrali na pamiatku. Dobrá nálada pokračovala aj cestou späť autom do zariadenia.

  • ZpS, DSS, ŠZ a SVI
  • Útulok
  • Krízové stredisko "Pálkovo centrum" a ZNB