Naše Vianoce

Tak ako minulý rok, aj tentokrát naše zariadenie práve v čase Vianoc čelilo ochoreniu COVID-19 a klienti nemohli stráviť najkrajšie sviatky roku podľa svojich predstáv. Aby sme im sviatočné dni spríjemnili, navštívili sme klientov individuálne na bytoch a rozdali im darčeky. Okrem krabičiek s vianočnými koláčikmi im radosť urobili balíčky z projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Klienti si v balíčkoch našli sladkosti a trvanlivé potraviny, krížovky, drogériu, niektorí ponožky, rukavice, čiapky, knižky, hrnčeky, vianočné dekorácie či pozdravy od darcov. Naši klienti boli s prijatými darčekmi dojatí a šťastie, ktoré sa zrkadlilo v ich tvárach bolo skutočne úprimné. Touto cestou vyjadrujeme úprimnú vďaku organizátorom ako aj darcom, ktorí sa aj v tejto neľahkej situácii na tejto myšlienke podieľali. Osobitná vďaka patrí pani Ivete Kollárovej z Pavčinej Lehoty, ktorá sa aj napriek vyššiemu veku zhostila úlohy koordinátora projektu pre oblasť Liptova.

Pridali sme aj milé, s láskou vyrobené pohľadnice od detičiek z viacerých MŠ z Liptovského Mikuláša, ako aj žiakov základných a špeciálnych ZŠ z celého Slovenska.

Viacerí klienti sa tešili z darčekov získaných z projektu „Vianočný zázrak“, ktorého koordinátorkou bola pani Tamara Cingelová. V rámci projektu sme klientom vysnívali prekvapenie podľa ich záujmov a záľub.

Nakoľko nie je možné poďakovať sa darcom osobne, chceli by sme vyjadriť vďaku aspoň takouto formou. V mene klientov všetkým úprimne ďakujeme a prajeme im v živote len to najlepšie. Dojíma nás zistenie, že ľudskosť napriek ťaživej spoločenskej situácii hrá dôležitú úlohu v našich životoch.

  • ZpS, DSS, ŠZ a SVI
  • Útulok
  • Krízové stredisko "Pálkovo centrum" a ZNB